Mi a különbség a PRÉMIUM és STANDARD dekorfólia között?
************************************************
- A prémium fóliák valamivel vastagabbak, mint a standard fóliák. Emiatt a kisebb sérüléseket elfedhetik! Azonban az éleknél, sarkoknál nehezebb velük dolgozni, mindenképp szükség lesz erőshajszárító, de inkább hőlégfúvó használatára!
Íveknél, bemart felületeknél tesztelni kell!
- A prémium fóliák kopásállósága jobb, viszont kicsit nehezebb vele dolgozni, felrakás közben sérülékenyebb, beszakadásra hajlamosabb, mint a standard fólia.
- A prémium fóliák erezete sok esetben kézzel is tapintható, míg a standarnál sima felületet érezhetünk.
Hova ragaszthatod?
******************
Igazából beltérre bárhová ragaszthatod, csak legyen tiszta, száraz, egyenletes a felület.
- pulton jól bírja az igénybevételt, azért vigyázz ez nem gránit!
Meleg fazekat ne akarjál rátenni, mert azt a normál pultra sem javasolják. Kérlek használj alátétet. Ha jól helyezted fel a felületre a víz nem okozhat gondot, mivel műanyag alapú.
Teszteltük paradicsommal, ketchuppal, paprikás kolbásszal, frissen eltávolítva nem hagy nyomot. Evőeszközökkel, fémes fazekakkal óvatosan. Bár nagyon jó a kopásállósága, de ha nem vigyázunk ez a fólia is sérülhet. Mosogató közelében, ha jól van leragasztva szenzációsan bírja, a víz nem tud alámenni. Bár a gyártó szilót javasol olyan helyre, ahol víz érheti.
- konyhaszekrényre, asztalra,
- előszoba-beépített szekrényre,
- nappali szekrénysorra,
- falra is lehet ragasztani, de számolnod kell azzal, hogy visszahúzásnál a festéket leszedheti, ahogyan egy ragasztós tapéta is. Meszelt falra nem javasoljuk.
-fürdőszobában számolnod kell azzal, hogy a vízkő előbb vagy utóbb tönkreteszi, ahogy a normál csempét is. A víz keménységétől függ mennyi ideig bírja. Érdemes felkeresni Facebook csoportunkat, ahol vásárlók számolnak be sikeres fóliázásaikról)
- hűtő, mosógép, szárító ( klímára nem javasoljuk a kiáramló hideg levegő miatt!!!)
- ajtóra, ajtó és ablakkeretre,
Tűzhely közelében érdemes tesztelni, hiszen minden tűzhely más, s bár a gyártó hővédő hátlap felhelyezését javasolja, rengeteg vásárlónk használja enélkül is és nem okoz gondot számukra.
Fotók között találsz vásárlói felújításokat is!
Milyen előkészületekre lesz szükség felhelyezés előtt?
********************************************
Távolítsd el az esetleges kiálló elemeket (pl.: kilincs, fogantyú). Por -, és zsírmentesítés szükséges, azonban kerüld a hideg zsíroldót, mert nagyon nehéz teljesen lemosni, ha egy kis részen is marad, akkor le fogja dobni magáról a fóliát.
Milyen eszközökre lesz szükséged?
****************************
- vágóalátét, hogy ne az asztalunkat karcoljuk össze
- fém vonalzó, a méretre vágáshoz( a műanyag vonalzóba bele fogsz vágni, hidd el!)
- szike, az egyenes vágáshoz,
- plüss borítású simító a buborékok eltávolításához., illetve a karcmentes felhelyzéshez. (A bankkártya, ablakkaparó, sérülést okozhat a fólián!)
TE MELYIKET VÁLASZTOD?
VAGY
Öntapadós fólia felhelyezése:
************************
- Tisztítsd meg a felületet , töröld szárazra. A fólia por, és zsírmentes felületen tapad meg!
- A fóliát vágd fel a kívánt méretre. Ügyelj arra, hogy maradjon elég fólia a visszahajtáshoz. Így az élek is tökéletesek lesznek. A fólia hátoldala centiről centire be van jelölve, így a méretre vágás gyerekjáték.
- Húzd le a védőréteget kb 5cm-re és helyezd a felületre a fóliát. Felső rész stabilizálása után, apró lépésekben haladva lefelé simítsd rá a felületre úgy, hogy a levegő eltávozzon a fólia alól. Ha jó technikával csinálod, sima felületet fogsz kapni. Ha netán maradnak benne borékok, akkor a szike segítségével bökj egy kis lyukat a buborék széléhez (lehetőleg valamilyen minta közelében), s óvatosan tereld ki a levegőt.
Ha rosszul ragasztottuk fel óvatosan vissza tudjuk szedni, de vigyázzunk, ne húzzuk, mert megnyúlhat és akkor ráncosodik. A prémium fólia el is szakadhat.
Öntapadós fólia tisztítása:
*********************
Fontos, hogy ne használj súroló, maró szereket! Hagyományos tisztítószerek használatát javasoljuk.
Öntapadós fólia eltávolítása:
************************
A mi fóliáinkat évek múltán is el lehet távolítani a fóliázott felületről. Ha ez kicsit nehezebben megy, akkor melegítsd fel hajszárítóval, úgy könnyebben tudod majd visszahúzni. Arra a kérdésre, hogy eltávolítás után a fólia kárt tesz-e a felületben azt mondani igen vagy sem felelőtlenség lenne. Ez abszolút a felülettől függ. Találkoztam olyan bútorral, amin silány festéket használtak és ez ugye a fóliához ragadt, leszedésnél pedig magával húzta. Ezért szoktuk mindig a tesztelést javasolni.
Javaslat!!!!!
************
Vásárolj mindig egy kicsivel többet, mert sosem lehet tudni, hogy az újabb gyártásnál nem tér-e el egy picit a színvilág vagy lesz-e, nem vonja-e ki a gyártó ezt a típust. Illetve ha sérül, legyen otthon csere.
FONTOS!!!!!
**************
Semmi esetre se fóliázz hideg helyiségben!
Ne ragaszd hideg felületre, mert le fogja dobni magáról a fóliát, annak ellenére, hogy öntapadós.
Kérjük, hogy a terméket felhasználás előtt 24 órán keresztül pihentesd házon/lakáson belül. Erre azért van szükség, mert a téli hidegben a termék szállítás során lehül és ebben az állapotban előfordulhat, hogy nem tapad fel a felületre.
Kétbalkezes garancia
******************
Annyira biztosak vagyunk benne, hogy szakember nélkül Te is fel tudod rakni a fóliánkat, hogy erre ÖRÖK GARANCIÁT VÁLLALUNK! Tegyél egy próbát, bonts ki egy tekercset és ha azt mondod neked ez nem megy, akkor a többi bontatlan fóliákat visszavásároljuk! Nálunk biztonságban vagy!
Az örök kétbalkezes garanciánkról bővebben >>> itt olvashatsz <<<
DE! Mivel a lerakásnál nem vagyunk jelen, így garanciát sem tudunk ez után vállalni, remélem ezt megérted! Hisz, nem tudjuk:
- betartottad e a javasolt felhasználási feltételeket,
- kellő módon takarítottad e le a felületet,
- nem hidegben dolgoztál,
- egyenletes volt e a felület.
Garanciát abban az esetben tudnánk vállalni, ha mi mennénk ki és mi magunk telepítenénk termékeinket.