Pár dolgot az elején tisztázni kell. Ez nem légkondícionáló, de nem is kerül annyiba!
CSAK az ABLAKON beáramló hő csökkentésére képes. A falakon át, a tetőn keresztül beáramló meleget nem képes megszűrni!
Ezek a fóliák laboratóriumi körülmények között lettek tesztelve. Otthon nem tudunk olyan körülményeket produkálni, hisz eleve nem mindegy magát a hőmérőt hová és mire tesszük.
A hővédő ablakfóliákat Szőllősi Éva vásárlónk tesztelte!

“Szerencsés helyzetben vagyok, mert módom volt kipróbálni, mérni a hővédő fóliák tudását. Családi házban lakom és van két déli fekvésű, majdnem azonos méretű szobám. Az ablakok mérete hajszálpontosan megegyezik. Fontos még megjegyeznem, pár éve beépített, 3 rétegű üveges ablakokról van szó. Ezek pillanatnyilag az egyik legjobb hőtechnikai mutatóval rendelkező, fokozottan hőszigetelt ablakok."

"Az egyik szobába feltettem az ablakra a Tönung fóliát, míg a másik szobában fólia nélkül maradt az ablak. Kinti hőmérséklet ezen a napon 32-33 fok volt árnyékban.
Csak mellesleg jegyzem meg, hogy nem tudom valaki megpróbálta-e ilyen körülmények között megmérni, hogy hány fok van olyan helyen ahová direktben tűz a nap. Mi megtettük: 46-47 fokot sikerült mérni.
Tehát ez azt jelenti, hogy ekkora hőhatás éri a falakat és az ablakot is. Az ablakokon redőny is van, amit mindkét szobában azonos időben húztunk fel, és ekkor majdnem azonos hőmérséklet volt a két szobában.
Ezek után zárt ablak és zárt ajtó mellett több mérést végeztünk. Ezt a tényt szeretném hangsúlyozni, akár az ajtót akár az ablakot (akár csak bukóra) tartósan kinyitjuk, akkor a helyiségek között a hőmérséklet viszonylag gyorsan kiegyenlítődik.
Ilyen körülmények között a fólia mérhető eredményt produkált. Az ablakon keresztül beáramló hőmérséklet, még ennél a fokozottan hőszigetelő ablaknál is mérhetően alacsonyabb volt a Tönung fóliázott ablaknál. Ennek alapján egy hagyományos ablak esetén sokkal intenzívebb lehet a különbség."

13:31-kor a fóliázatlan szobában 29,4 fokot mértünk, míg a fóliázottban 26,0 fokot
.
A fólia hatására 3,4 °C volt a különbség a két szoba között.
Másnap a Tönung fóliát levettem. (Megtehettem, hiszen statikus fólia, bármikor sérülés nélkül leszedhető és újra felrakható)
Most a tegnap fóliázatlan ablakra tettük a 67%-os hővédő ablakfóliát, és a másik maradt fólia nélkül. Kinti hőmérséklet ezen a napon árnyékban 35-36 fok volt, napsütötte helyen ugyanez 52-53 fokot jelent.
Körülmények ugyanazok, egyszerre felhúzott redőny, zárt ajtó és ablak. (az a megállapításom, hogy ha ablakot, ajtót nyitunk beigazolódott, mert előző este szellőztettünk, már nem figyeltünk az ajtó zárva tartásra, így másnapra a két szoba hőmérséklete szinte teljesen, 2 tizedfok különbséggel kiegyenlítődött.)
Ennél a fóliánál legmelegebb napszakban már komoly különbséget tudtunk mérni az ablakon keresztül beáramló hőmérsékletben.

14:12-kor a fóliázatlan szobában 36,7 fokot mértünk, míg a fóliázottban 30,3 fokot.
A fólia hatására 6,4 °C volt a különbség a két szoba között.
"Arra a megállapításra jutottam, hogy ezek a fóliák jók, hatékonyak! Segítségükkel csökkenteni lehet a szobába beáramló hőmérsékletet.
Ez különösen jól látszik az egyre gyakoribb extrém magas hőmérsékleteknél. Érezhetően jobb komfort érzetet lehet elérni velük.
Tekintettel arra, hogy a lakótérbe nem csak az ablakokon, hanem a falakon keresztül is áramlik a hő, a légkondicionálók által produkált hőmérséklet csökkentést nem lehet vele produkálni.
Örülök, hogy felraktam, és másoknak is jó szívvel ajánlom, hiszen ilyen alacsony költséggel is elviselhetőbbé tehető a lakókörnyezet hőmérséklete a kánikulában.” Szöllősi Éva
A fólia ismét bizonyított!